Ostatnie hieny fandomu...
poniedziałek, 29 października 2007
TrójKONt pod patronatem Fandomciuchów
TrójKONt
Nasz serwis objął patronatem konwent TrójKONt. Prawda, że to zaskakująca wiadomość?

W związku z tym w najbliższych dniach nasza strona zostanie wzbogacona o graficzny motyw konwentu. Łatwo się domyślić, że będzie przypominał, choćby z grubsza, trójkąt. W planach mamy także konkurs, w którym wygrać będzie można wejściówkę na imprezę oraz dużo plotek, które nasi korespondenci i korespondentki nadeślą z okolic Trójmiasta.

Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że TrójKONt to konwent, który będzie ratował dobre imię Trójmiasta, które nie ma opinii dobrego konwentowego rejony. O Teleportach ciężko coś dobrego usłyszeć (za to bluzgi łatwo), a Nordcony to nie przecież Trójmiasto.

TrójKONt robi młody zespół, któremu szczerze kibicujemy i chętnie odwiedzimy konwent. Impreza odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia, przyszłego roku oczywiście. Na spotkanie z naszą redakcją nie macie jednak co liczyć, chyba, że ktoś zafunduje ze dwa mundurki, jak z dickowego Przez ciemne zwierciadło.

Tymczasem zapraszamy Was do odwiedzenia strony konwentu oraz oficjalnego blogaska.

środa, 24 października 2007
I po wyborach. Artur Sz. nie będzie posłem!
Poprzednia notka wzbudziła, zgodnie z oczekiwaniami, duże zainteresowanie z Waszej strony. Postanowiliśmy wobec tego zamknąć temat i podać wyniki, jakie Artur Szyndler osiągnął w czasie właśnie zakończonych wyborów.

Szyndler Artur Jerzy
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Głosów: 212
% liczba głosów w stosunku do głosów oddanych na PiS: 0,07%
% liczba głosów w stosunku do wszystkich głosów: 0,02%

Najwięcej głosów (32) kandydat uzyskał na Żoliborzu.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Komentarz chyba zbędny. Artur Szyndler posłem nie zostanie, przynajmniej nie w tej kadencji. Musi zmienić target reklam, zdecydowanie tym razem nie trafił w elektorat.

Ps. Przepraszamy za brak odpowiedzi na Wasze listy oraz mniejsze nasycenie ploteczkami w ostatnim czasie. Były wybory, a to dla mnie i 13stej diecezji okres wzmożonej pracy - wiadomo, jak to w prasie bywa. Niemniej już po wyborach i wracamy do pracy. Jest szansa, że Was zaskoczymy, na przykład... patronatem nad konwentem!
poniedziałek, 15 października 2007
Uratuj Polskę! Zabierz dowód battlowcowi!
Myśleliście, że umarliśmy? Nie, swoich diabli nie biorą. Po prostu w ostatnich dniach fandomek przycichł, zamarł i chyba szykuje się do snu zimowego. Ale redakcja Fandomciuchów czuwa i trzyma rękę na pulsie!

Dziś wieczorem kawałeczek internetu obiegła sensacyjna wiadomość, która trafiła również i do nas. Artur "Mycie Twarzy Powoduje Krosty" Szyndler, Hobby Manager Games Workshop, autor wydawanej w odcinkach gry fabularnej Kryształy Czasu, wieloletni współpracownik Magii i Miecza, znany ze swoich nieortodoksyjnych poglądów (m.in. na pastę do zębów, która, według naszego bohatera, jest używką) kandyduje do Sejmu RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dowód znajdziecie pod poniższym linkiem.

Jednocześnie dementujemy kłamstwa i błędy znajdujące na stronie PiS-u:
  • autorem pierwszego polskiego podręcznika do RPG jest Andrzej Sapkowski,
  • wyrazy "gady" i "herpetolog" pisze się małą literą,
  • znawcą fantastyki może być Agnieszka Fulińska, Jerzy Jarzębski albo Tadeusz Olszański. Paladyn Arturius może być co najwyżej pasjonatem.
Dodam jeszcze od siebie, że agitacja i rozdawnictwo ulotek na konwentach to przesada, Arturze. Korzystanie ze swojej popularności propagatora battlowego Warhammera jest zagrywką poniżej pasa. Ale czego można się spodziewać po człowieku, który nie pije, nie pali, nie używa pasty do zębów, kawy i herbaty, nie przeklina i uznaje mycie za szkodliwe?

Dwie gwiazdy

źródło: http://cytadela.pl
fotomontaż by Fandomciuchy

Na koniec żartobliwy komentarz jednego z naszych Ulubionych Czytelników - "Kładź się, dziwko" powiedział Yossa usłyszawszy, że Paladyn Arturius wstąpił do PiS.

rorzer (głosujemy z żoną na LiD, jak Seji).
poniedziałek, 01 października 2007
Fandomciuchy odblokowane!
Serwis BlogFrog po naszej interwencji naprawił usterkę i już możecie oceniać także najnowsze wpisy w Fandomciuchach. Zapraszamy do oceniania - to dzięki Wam znajdujemy się w Top100 najpopularniejszych blogów w Polsce w rankingu BlogFroga.

Dziś możecie się także spodziewać nowej notki.
21:35, 13.diecezja , Serwisanci
Link Komentarze (2) »


Prześlij nam informację. Zachowasz anonimowość.
Wyślij nam donosik na adres 13.diecezja@gazeta.pl. Skonfrontujemy go z naszymi źródłami i puścimy w sieć. Gwarancja anonimowości i satysfakcji (w przypadku publikacji)!

Źródła plotek: