Ostatnie hieny fandomu...
wtorek, 15 stycznia 2008
Fandomciuchy umarły...

... ale planowane jest wskrzeszenie. 

 

17:05, mroczne_zlo , Serwisanci
Link Komentarze (4) »
środa, 14 listopada 2007
Wyniki sondy
Daliśmy Wam dużo czasu, ale i tak okazałoby się, że wszystko wiecie, tylko może trochę później niż my. Oto wyniki sondy, które mówią wszystko (za nas).

piątek, 02 listopada 2007
Kto z GKFu oczernia Polcon 2009?
Szaman na swoim blogu opisuje "dowcip", jaki jedna z osób z Gdańskiego Klubu Fantastyki postanowiła zrobić organizatorom Polconu 2009.

Fandomciuchy dowiedziały się, o kim mowa. Damy Wam szansę - możecie się wykazać. Zapraszamy do głosowania - jedna z wymienionych poniżej osób (wszystkie są wysoko postawione w klubie) to owy szkodliwy dowcipniś.

O kim mowa?
Adam "Ceti" Cetnerowski
Tomasz "Yoga" Hoga
Michał Szklarski
Marcin Szklarski
Krzysztof "Papier" Papierkowski
Piotr "Rózia" Rozenfeld
Marta "Tandi" Witkowska


Ps. Zapomniałabym. W Trójmieście jest jeszcze inna ekipa fantastów, niezwiązana z GKFem. Robią na przykład TrójKONt. Tak, to reklama.
czwartek, 01 listopada 2007
Kto odda się za słoik keczupu?
MidMad
Kto by pomyślał, że można tak łatwo zdobyć Gabrielę "MidMad" Zielińską (lat 28; była prezeską GGFF, koordynowała Imladrisy, ma biuro podróży - niezła z niej partia, a poza tym lubi pejcze i kajdanki)! Dziś sieć, z prędkością światła, obiegła informacja, że owa krakowianka odda się za słoiczek keczupu. I to nie byle jakiego, bo z samego Włocławka, keczupowej stolicy Polski!

Na GG ta specyficzna oferta wyglądała tak (uwagę zwraca pisownia "keczup" z dużej litery, świadcząca o głębokim uznaniu dla tego produktu):


Łatwo zauważyliśmy jeden z najdramatyczniejszych apeli w opisach statusów na Gadu-Gadu: "750 g keczupu z Włocławka! Midi sie za niego odda". Kto ma tak wielką ochotę zdobyć... ten keczup? Krzysztof "Jaxa" Rudek (25 lat, miłośnik Gasnących Słońc, mistrz gry; krakuff oczywiście).

23:44, 13.diecezja , Romanse...
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 29 października 2007
TrójKONt pod patronatem Fandomciuchów
TrójKONt
Nasz serwis objął patronatem konwent TrójKONt. Prawda, że to zaskakująca wiadomość?

W związku z tym w najbliższych dniach nasza strona zostanie wzbogacona o graficzny motyw konwentu. Łatwo się domyślić, że będzie przypominał, choćby z grubsza, trójkąt. W planach mamy także konkurs, w którym wygrać będzie można wejściówkę na imprezę oraz dużo plotek, które nasi korespondenci i korespondentki nadeślą z okolic Trójmiasta.

Trzeba Wam bowiem wiedzieć, że TrójKONt to konwent, który będzie ratował dobre imię Trójmiasta, które nie ma opinii dobrego konwentowego rejony. O Teleportach ciężko coś dobrego usłyszeć (za to bluzgi łatwo), a Nordcony to nie przecież Trójmiasto.

TrójKONt robi młody zespół, któremu szczerze kibicujemy i chętnie odwiedzimy konwent. Impreza odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia, przyszłego roku oczywiście. Na spotkanie z naszą redakcją nie macie jednak co liczyć, chyba, że ktoś zafunduje ze dwa mundurki, jak z dickowego Przez ciemne zwierciadło.

Tymczasem zapraszamy Was do odwiedzenia strony konwentu oraz oficjalnego blogaska.

środa, 24 października 2007
I po wyborach. Artur Sz. nie będzie posłem!
Poprzednia notka wzbudziła, zgodnie z oczekiwaniami, duże zainteresowanie z Waszej strony. Postanowiliśmy wobec tego zamknąć temat i podać wyniki, jakie Artur Szyndler osiągnął w czasie właśnie zakończonych wyborów.

Szyndler Artur Jerzy
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Głosów: 212
% liczba głosów w stosunku do głosów oddanych na PiS: 0,07%
% liczba głosów w stosunku do wszystkich głosów: 0,02%

Najwięcej głosów (32) kandydat uzyskał na Żoliborzu.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

Komentarz chyba zbędny. Artur Szyndler posłem nie zostanie, przynajmniej nie w tej kadencji. Musi zmienić target reklam, zdecydowanie tym razem nie trafił w elektorat.

Ps. Przepraszamy za brak odpowiedzi na Wasze listy oraz mniejsze nasycenie ploteczkami w ostatnim czasie. Były wybory, a to dla mnie i 13stej diecezji okres wzmożonej pracy - wiadomo, jak to w prasie bywa. Niemniej już po wyborach i wracamy do pracy. Jest szansa, że Was zaskoczymy, na przykład... patronatem nad konwentem!
poniedziałek, 15 października 2007
Uratuj Polskę! Zabierz dowód battlowcowi!
Myśleliście, że umarliśmy? Nie, swoich diabli nie biorą. Po prostu w ostatnich dniach fandomek przycichł, zamarł i chyba szykuje się do snu zimowego. Ale redakcja Fandomciuchów czuwa i trzyma rękę na pulsie!

Dziś wieczorem kawałeczek internetu obiegła sensacyjna wiadomość, która trafiła również i do nas. Artur "Mycie Twarzy Powoduje Krosty" Szyndler, Hobby Manager Games Workshop, autor wydawanej w odcinkach gry fabularnej Kryształy Czasu, wieloletni współpracownik Magii i Miecza, znany ze swoich nieortodoksyjnych poglądów (m.in. na pastę do zębów, która, według naszego bohatera, jest używką) kandyduje do Sejmu RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dowód znajdziecie pod poniższym linkiem.

Jednocześnie dementujemy kłamstwa i błędy znajdujące na stronie PiS-u:
  • autorem pierwszego polskiego podręcznika do RPG jest Andrzej Sapkowski,
  • wyrazy "gady" i "herpetolog" pisze się małą literą,
  • znawcą fantastyki może być Agnieszka Fulińska, Jerzy Jarzębski albo Tadeusz Olszański. Paladyn Arturius może być co najwyżej pasjonatem.
Dodam jeszcze od siebie, że agitacja i rozdawnictwo ulotek na konwentach to przesada, Arturze. Korzystanie ze swojej popularności propagatora battlowego Warhammera jest zagrywką poniżej pasa. Ale czego można się spodziewać po człowieku, który nie pije, nie pali, nie używa pasty do zębów, kawy i herbaty, nie przeklina i uznaje mycie za szkodliwe?

Dwie gwiazdy

źródło: http://cytadela.pl
fotomontaż by Fandomciuchy

Na koniec żartobliwy komentarz jednego z naszych Ulubionych Czytelników - "Kładź się, dziwko" powiedział Yossa usłyszawszy, że Paladyn Arturius wstąpił do PiS.

rorzer (głosujemy z żoną na LiD, jak Seji).
poniedziałek, 01 października 2007
Fandomciuchy odblokowane!
Serwis BlogFrog po naszej interwencji naprawił usterkę i już możecie oceniać także najnowsze wpisy w Fandomciuchach. Zapraszamy do oceniania - to dzięki Wam znajdujemy się w Top100 najpopularniejszych blogów w Polsce w rankingu BlogFroga.

Dziś możecie się także spodziewać nowej notki.
21:35, 13.diecezja , Serwisanci
Link Komentarze (2) »
piątek, 28 września 2007
Promuj Fandomciuchy, jak Gazeta.pl
Nasz różowy serwis obejrzało już prawie 2500 osób. Nie licząc oczywiście tych, którzy są z nami codziennie. W znacznej mierze tak duża oglądalność jest zasługą portalu Gazeta.pl, który był uprzejmy zamieścić jedną z naszych informacji na swojej stronie głównej - dziękujemy!

Dla niedowiarków dowód:
Fandomciuchy na gazeta.pl

źródło: http://gazeta.pl
25.09.2007 r.

Jeśli chcesz promować Fandomciuchy będziemy wdzięczni za dodanie naszej strony do linków Twojego serwisu. Część z Was pisząc o nas nie podaje linka - nieładnie. Bierzcie przykład z Wojciecha Orlińskiego (38 lat, gość honorowy tegorocznego Polconu jako popularyzator sf-f, dziennikarz Wyborczej, autor książki o twórczości Lema), który nie bojąc się obsmarowania linkuje do nas bardzo chętnie na swoim blogu. Dziękujemy serdecznie!

Nie myślcie jednak, że linkowanie do nas uchroni Was przed znalezieniem się tutaj!

Dla odważnych przygotowaliśmy kilka gadżetów, które mogą służyć rozpowszechnianiu naszego serwisu. Możecie ich używać linkując oczywiście na fandomciuchy.blox.pl.

userbar
button
antipxel
antipxel


Ps. Redaktorzy Fandomciuchów proszeni są o sprawdzenie swoich służbowych skrzynek lub kontakt z Oficerem Prowadzącym celem uzyskania dostępu do serwisu redakcyjnego.
Ps.2 Znajdujemy się także w top 100 serwisu blogfrog.pl. Jednak skoro ostatnio coś im nie działa (zgłosiliśmy problem) i nie możecie oceniać naszych notek to się tym za bardzo nie chwalimy.
20 lat minęło...: Piotr W. Cholewa
Dziś druga część cyklu Fandom wczoraj i dziś. Tym razem na łamach Fandomciuchów gości Piotr W. Cholewa (dla koledzy: PWC) znakomity tłumacz - min. cykl Świat Dysku Terry'ego Pratchetta, książki Orsona Scotta Carda, Ursuli Le Guin czy Williama Gibsona, działacz fandomu polskiego i europejskiego, prelegent i konwentolub.

Piotr W. Cholewa

by autor nieznany/Cyprian 'Cypis' Bogacz
źródło: polcon.pl/ militech.sownet.pl

Fandomciuchy tym razem nie porównują, sami możecie sobie porównać. Ale karabin pistolet maszynowy nas przekonuje...

Aktualizacja: zdjęcie PWCa nie jest z roku 2007, a z r. 2003. Dodaliśmy także autora. Aktualizacja dzięki REMOVowi. Dziękujemy za uzupełnienie informacji.
czwartek, 27 września 2007
Wyjazd na saksy czy ucieczka przed odpowiedzialnością?
Kilka dni temu pisaliśmy, że Magdalena 'Lorii' Rutkowska (23 l.) i Andrzej 'Stary' Wardas (32 l.) spodziewają się dziecka. Ponieważ temat okazał się nader interesujący i kontrowersyjny postanowiłam ruszyć dalej śladem donosów od naszych ukochanych czytelników.

Śledztwo dziennikarskie okazało się niezwykle owocne ale i bulwersujące! Fandomciuchy ustaliły, że Stary przebywa obecnie w Iraku!!!! Nasze źródło informacji twierdzi, iż Andrzej znalazł zatrudnienie w najsłynniejszej agencji ochroniarskiej - amerykańskiej firmie Blackwater.

W tym miejscu pozostaje zadać pytanie - czy ten nagły i niespodziewany dla wszystkich wyjazd do chęć zarobienia większych pieniędzy by utrzymać powiększoną rodzinę, czy też (co bardziej prawdopodobne) ucieczka przed odpowiedzialnością i pozostawienie Lorii samej...

Będziemy informować o postępach w naszym dziennikarskim śledztwie.

Stary

Stary w Iraku
źródło: discordia.pl/~lorii

23:30, mroczne_zlo , Romanse...
Link Komentarze (2) »
Warszawka świętuje ;-)
Piątek, sobota i niedziela będą zdecydowanie najgorętszym imprezowo weekendem września - przynajmniej w Warszawie.

W piątek stołeczny fandom bawił się będzie w Paradoksie na imieninach Zuzy i Sharkiego, dzień później w tym samym miejscu spotka się na urodzinach Lucasa i Trashki. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia wszystkiego najlepszego.

Co więcej - w sobotę, 29 września Marcin 'Żółta' Skulimowski (organizator m.in. Balkonu 2002, członek jednej z pierwszych Loży Szyderców) wstąpi w związek małżeński z Martą 'Gryzak' Białas (19 l.). Uroczystość odbędzie się w USC na Targówku o godzinie 14:00. Młodej Parze życzymy samych radości na nowej drodze życia.

Kamera Fandomciuchów na pewno wepchnie się na każdą z tych imprez, spodziewajcie się zatem plotek, ploteczek oraz niewielkiej porcji prawdy ;-)
wtorek, 25 września 2007
Ewa Białołęcka zmienia branżę!
Czyżby jedna z najpopularniejszych polskich pisarek fantasy, Ewa Białołęcka (40 l.) miała zmienić zawód? Być może tworzenie witraży i zdobywanie statuetek Zajdla to nie wszystko, co lubi ta niegrzeczna dziewczyna.

Fandomciuchy podejrzały nowy image Ewy i od razu znalazły dla niej nową, świetną opcję - casting na nową dziewczynę Spideya ma na 100% wygrany. Redakcyjny grafik opracował nawet plakat, który mógłby posłużyć do promocji nowego filmu:

Mary Ewa Białołęcka-Parker

Wizja redakcyjnego grafika, zdjęcie: Szymon Sokół
źródło: własne

czwartek, 20 września 2007
Przyjacielski uścisk czy gorący romans?!
Jacek Piekara (42 l.), znany i ceniony pisarz fantasy (autor opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża i Mordimerze Madderdinie), dziennikarz, redaktor, reżyser dubbingu, został uchwycony na fotografii wraz z Martą "Tandi" Witkowską (26 l.) - działaczką fandomu z Gdańska, koordynatorką Nordconów.

Jacek Piekara i Tandi
Jacek i Tandi
źródło: grono.net

Powyższe zdjęcie niczego oczywiście nie dowodzi i pewnie sprawa przeszłaby bez echa gdyby nie czujne ucho Fandomciuchów. Dowiedzieliśmy się o dwóch intrygujących faktach: Jacek widziany był w pociągu relacji Warszawa - Trójmiasto, zaś Marta nie pojawia się na zajęciach sensei Gomeza...

Tandi i Gomez
Tandi i sensei Gomez
źródło: grono.net

Fandomciuchy oczywiście postarają się dowiedzieć czegoś więcej o tej sprawie.

Newsa opracowała (na podstawie smakowitych donosów) trójmiejska korespondentka 13 diecezji pancernej - mroczne_zlo
22:23, mroczne_zlo , Romanse...
Link Komentarze (1) »
Wygrzebane w bagnie

źródło: http://terrorwar.ckgroup.pl

Bagno, któremu poświęcony był wcześniejszy wpisik, jest strasznie fajne jeśli chodzi o wynajdywanie rzeczy, robionych przez rozmaitych Twórców. Przeglądanie starych wpisów pozwoliło mi wczoraj na wyłowienie takiego hitu jak Terror War - pomysłu na system, który jest tak nowatorski, że do tej pory czegoś takiego w Polsce nie widzieliśmy.

Mianowicie mamy świat porozwalany atomówkami i innymi takimi, tak że został wszędzie piasek. Po tym piasku łażą sobie ludziki, co zagładę świata przeżyły zakopane w bunkrach. Więc te ludziki mają giwery i strzelają do mutantów - ludzików co nie zdążyli się schować. Gdzieś tam inne ludziki, którym nie chciało się łazić i strzelać, siedzą w zniszczonych miastach. Kurcze, pomysł tak zaczepiście oryginalny, że myślę że dało by się na tym zbić grupą kasę. Podobnie myślą widać panowie z Wydawnictwa CK Group, którzy wzięli się za wydawanie tego bajeranckiego pomysłu.

Oczywiście, zaraz znaleźli się różni trzewikowi fanboje, którzy przyczepili się do pomysłu. Jedni czepiali się, że to wszystko ponoć było już w Neuroshimie - kurcze, czy to ich wina, że ktoś inny napisał wcześniej o mutkach, bombach i schronach? Innym nie pasowało, że zamiast zrzynać z oryginalnych broni wzięli i wymyślili kupę nowych. Przy tym swoim czepiactwie nie zauważyli że gra nie jest w Stanach a w ojczyźnie kangurków, że akcja dzieje się później i teraźniejszej giwery już nie ma, że w grze są fajne rasy i w ogóle, w przeciwieństwie do mnie, nie przeczytali co autorzy napisali na stronie.

Jasne jest, że te wszystkie fanboje czepiają się systemu tylko dlatego, że ich ulubiony system się nie sprzedaje tak dobrze jak by chcieli, a trzewik zamiast niego wydaje inny. Więc spokojnie czekam na moment, kiedy Terror War wyjdzie.

Choć muszę przyznać, że ten spokój mąci mi jedna myśl. Bo tak patrzę sobie na to, jak w naszym kraiku idzie wydawanie autorek (systemów erpegie, nie kobitek) i myślę, że to nie jest kurcze wcale takie pewne, jak mi się dotąd wydawało. O paru już autorzy mówili, że zostaną wydrukowane i się nie doczekały. Nowatorskiego "StarCraft RPG" autorstwa Mateusza "Cravena" Wielgosza, którego jeszcze nie zrobiono. Podobnie nowatorskiego "Wolsunga" szykowanego przez Artura "Garnka" Ganszyńca i Macieja "Lucka" Sabata nie wydano "w dwa miesiące po modernie" (cytat z forum serwisu polter.pl). Ani też "Anomalii" Pawła "Gerarda Heime" Jasińskiego i Bartosza "Kastora Kriega" Chilickiego.

Choć może to i dobrze. Bo jak się pomyśli, że miałyby odnieść taki sukces wydawniczy jak "Arkona", "Poza Czasem" czy "Zły Cień" to może lepiej że nie zostały wydane na papierze?

 
1 , 2 , 3


Prześlij nam informację. Zachowasz anonimowość.
Wyślij nam donosik na adres 13.diecezja@gazeta.pl. Skonfrontujemy go z naszymi źródłami i puścimy w sieć. Gwarancja anonimowości i satysfakcji (w przypadku publikacji)!

Źródła plotek: